Де краще зупинитись на ночівлю.
Відвідати Норвегію було моєю давньою мрією. Пройшло, певно, років 8, поки я таки подався у цю омріяну країну фйордів. І от, у червні 2017-го року цей час, нарешті, настав. Сказати, що Норвегія вразила, це практично нічого не сказати.
Перед поїздкою довелося детально проробити маршрут подорожі, вивчити особливості транспортної системи країни (у кожному адміністративному регіоні є свої особливості і свої перевізники). Мабуть, практично у кожного Норвегія асоціюється з захмарними цінами, надзвичайно високим рівнем життя та відповідно дороговизною перебування у країні. Однак, на нас чекали кілька приємних сюрпризів. По-перше, у країні з 1957 р. узаконене т.зв. право загального доступу до природи (норв. Allemannsretten). Тобто, будь-хто може розкладати намет чи ночувати під відкритим небом будь-де, за виключенням оброблюваних земельних угідь та придоріжних майданчиків для зупинки автомобілів. При цьому, відстань до найближчого житлового будинку має становити не менше 150 м. Враховуючи, що рівень злочинності у країні вкрай низький, такий варіант є цілком безпечним.


По-друге, в країні є розвинута мережа туристичних кемпінгів, які приємно дивують своїми цінами і послугами. Якщо Ви подорожуєте з наметом, то за розміщення, користування санвузлами, кухнею, електрикою, бездротовим інтернетом доведетья сплатити середньому до 10 є з людини за ніч. Користування душем може бути за окрему плату, там стоять особливі лічильники – наприклад, за 5 хв, проведених у душовій, оплата може бути від 1 є. Однак, у включеному у вартість санвузлі, як правило, є гаряча вода завжди, тому частина проблем відпадає. Також за додаткову плату в кемпінгах є пральна машина та сушка білизни. Найчастіше, кемпінги розташовані у мальовничих місцях і умови проживання у них досить комфортні, так що Ваш відпочинок буде приємним і економним.



Деякі туристи практикують зупинятись на нічліг у учасників спільноти Couchsurfing (для довідки: «КаучСерфінґ» (CouchSurfing, абревіатура: CS) — одна з найбільших всесвітніх мереж гостинності, реалізованих у вигляді онлайн-сервісу. Учасники безкоштовно діляться один з одним місцем для ночівлі під час подорожей, організовують спільні подорожі та розвивають культурний взаємообмін/Матеріал з Вікіпедії/). Однак, оскільки Норвегія є надзвичайно популярною серед туристів, не завжди є можливість прийняти всіх бажаючих у учасників спільноти. Окрім того, якшо це студенти, вони можуть бути на канікулах і тоді розраховувати на такий варіант розміщення складно.
Що стосується більш звичного для багатьох туристів місць для ночівлі – хостели, готелі та пансіонати, то тут вже доведеться викласти чималеньку суму за нічліг. Так, ціна за ліжко за 1 ніч в спільній кімнаті починається від 25-30 Є з людини, а при розміщенні в двомісному номері – від 45-50 є з людини.