У Відні усе навкруги красномовно промовляє про те, що це столиця. Столиця Австрії на даний час, та столиця великої  Австро-Угорської імперії у минулому.  

Будівля парламенту нагадує античний палац. Її побудовано у 1874—1883 роках у стилі неогрек за проектом архітектора Теофіла фон Гансена.

Hofburg – резиденція імператорів Австрії. Офіційна резиденція Президента Австрії на даний час

Екіпажі карет наче переносять у минуле. 

У самісінькому центрі Відня знаходиться собор Святого Стефана, звідси походить назва центральної площі – Stephansplatz. Однойменною є і головна вузлова станція метро міста.

Собор Св. Стефана
Всередині собору Св. Стефана

До слова, система громадського транспорту у столиці Австрії дуже добре продумана і функціонує відмінно. Коли вперше побував у цьому місті – то був вражений, що на станціях метрополітену ніде немає турнікетів чи охоронців-контролерів – лише валідатори для активації квитків. Усе побудовано за принципом довіри та відповідальності самих пасажирів. Однак, вас вибірково можуть перевірити прямо у потязі під час руху. Більш детальну інформацію про громадський транспорт Відня можна знайти за посиланням:https://www.wienerlinien.at/eportal3/ep/tab.do?tabId=0

На даху собору Св. Стефана є невеличкий оглядовий майданчик, звідки відкривається чудовий вид на центральні квартали міста.

Graben

Головною пішохідною зоною центру Відня є Graben – тут завжди цікаво і жваво.

Graben
Чумний стовп — релігійний пам’ятник у стилі бароко, зведений в 1693 році і присвячений Трійці
Католицька церква Святого Петра, або Петерскірхе
Церква Карла, або Karlskirche, 1737 р., барокко
Площа Марії Терези/Maria-Theresien-Platz

На площі Марії Терези розташовані Музей історії мистецтв та Музей природознавства, а поряд – великий музейний комплекс Музейний квартал площею в 60 000 м².

Хочеться відмітити, що Відень є прекрасним і вартим відвідування будь-якої пори року.

Votivkirche к стилі Неоготика

Зимова атмосфера міста зачаровує.

Віденська ратуша/Rathaus

Міська ратуша Відня нагадує майстерно оздоблену цукерку. Особливо це відчувається у нічний час, коли вмикається штучне освітлення.

Однак, у Відні можна знайти також цілі мікрорайони з сучасною архітектурою. Адже столиця Австрії є важливим центром ділового та суспільного життя.

квартал Austria Center
на задньому плані – телевізійна вежа Відня (до речі, з чудовим оглядовим майданчиком)

А ще Відень особливий тим, що має багато парків відпочинку та зелених зон, де містяни і туристи радо проводять свій вільний час. Однією з таких парково-розважальних зон є Пратер, площею понад 6 кв. км. Засновником безпосередньо парку ще в 1537 р. став імператор Фердинанд І.

Старовинне колесо огляду

Однією з родзинок парку Пратер є старовинне колесо огляду, споруджене ще у 1897 році. Протягом певного періоду воно тримало статус найвищого у світі.

дерев’яні кабінки колеса, яке обертається уже понад 120 років
з колеса відкривається чарівний вигляд на місто

Розповідаючи про Відень, не можна оминути увагою палацовий комплекс Шенбрунн (Schloß Schönbrunn) – резиденцію Габсбургів. Історія даного місця сягає далекого 1559 року, а назва дослівно означає “гарне джерело”.

загальний вигляд палацу
на території розміщені численні фонтани та скульптури у античному стилі
Ґлорієтта на пагорбі парку – улюблене місце відпочинку для численних відвідувачів
З пагорбу відкривається чудовий вигляд на палац та місто

У Відні є ще 1 відомий палацово-парковий комплекс – Бельведер (Belvedere), що складається з верхнього та нижнього палаців, парку, оранжереї та стайні.  Історія його починається з 1700 року і зберігся він до наших днів у майже не зміненому вигляді, що робить його ще більш привабливим та викликає захоплення.

Верхній Бельведер

Коли б Ви не завітали до Відня, тут завжди є на що подивитися, не залежно від того, мільйонер Ви чи людина зі скромним достатком. Місто радо відкриває свої двері для усіх охочих!

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here